Een ontbijtje op vakantie betekent vaak een brunch en voor sommigen misschien zelfs wel een lunch. Gelukkig kun je bij al deze leuke adresjes in Barcelona terecht om te ontbijten, brunchen en lunchen.
1. Flax & Kale
Voor het gezondste ontbijtje in Barcelona ga je naar Flax & Kale. Op tien minuutjes lopen van de bekende straat La Rambla vind je deze healthy ontbijt -en lunchspot. De menukaart van Flax & Kale bestaat voor 80% uit plantaardige gerechten maar voor de liefhebber zijn er ook een aantal opties met vis en eieren in de hoofdrol. Zo kun je bij Flax & Kale kiezen uit frozen smoothies, wafels, ‘vegan pulled pork’, salades, versgeperste sapjes, burgers, avocado toast, gestoomde zalm, baba ganoush, bagels en nog veel meer! Alle gerechten bij Flax & Kale zijn glutenvrij en voorzien van duidelijke allergeneninformatie. Niet alleen de menukaart is een grote pluspunt, ook het frisse en uitnodigende interieur maken Flax & Kale tot een fijne plek om te ontbijten of lunchen in Barcelona.
Carrer dels Tallers, 74b,
08001 Barcelona
2. Brunch & Cake by the Sea
Nog zo’n leuk tentje in Barcelona is Brunch & Cake by the Sea. Deze hotspot serveert (semi-)gezonde gerechten waar niet alleen je buik maar ook je ogen heel blij van worden. Al het eten en drinken wordt hier namelijk prachtig opgediend wat het nog aantrekkelijker maakt om hier naartoe te gaan. De menukaart is uitgebreid en staat vol met verassingen. Van roze eieren tot matcha pannenkoeken en van red velvet proteïne wafels tot pompoenburgers. Er is keuze genoeg en zowel veganisten als liefhebbers van vlees/vis kunnen hier genieten van een stevige ontbijtje of een uitgebreide lunch. Wil je meer weten of ben je benieuwd naar de volledige menukaart? Lees dan mijn blog over Brunch & cake by the Sea.
Passeig de Joan de Borbó, 5
08003 Barcelona
3. Alsur Cafè
Bij Alsur Cafè kun je vanaf 10 uur ’s ochtends genieten van heerlijke gerechten. Deze hippe hotspot ligt ‘verstopt’ in de wijk El Born en heeft een super relaxte sfeer. De menukaart zou ik beschrijven als verfrissend, semi-gezond en innovatief. Gerechten die je tegenkomt variëren van cheddar-bacon pannenkoeken tot worteltaart wafels en van wentelteefjes gemaakt van bananenbrood tot mango salades met zalm. Voor wie toch liever een klassiek ontbijtje eet in de ochtend heeft onder meer de keuze uit Griekse yoghurt met fruit, avocado toast, scones en verse croissantjes. Tip: Alsur Cafè serveert naast lekker eten ook vriendelijk geprijsde cocktails. Leuk om hier na een dagje sightseeën een keer neer te ploffen. Alsur Cafè is dagelijks geopend tot middernacht en in het weekend nog iets langer.
Plaça de Sant Cugat, 1
08003 Barcelona